28-29 Kasım Okullar Tatil mi

28 Kasım Perşembe ve 29 Kasım Cuma okullar Tatil mi , 28-29 Kasım Tatil mi okullar kapalı mı olacak, bu soru cevabını buldu …

28-29 Kasım günlerinin Merkezi ortak sınav yapılması münasebetiyle tatil olup olmayacağı son günlerin en çok merak edilen konusu.. Bugün yazımızda bu sorunun cevabını vereceğiz.

Merkezi ortak sınavlar gerçekleştirilirken okullar eğitime devam edecek mi? İşte yanıtı…

28 29 Kasım Okullar Tatil mi

28 Kasım Tatil mi olacak, 29 Kasım Okullar tatil mi

28-29 Kasım’da Merkezi Ortak sınavların ilk döneme ait olanı, 28-29 Nisan tarihlerinde ise Merkezi ortak sınavların ikinci döneme ait olanı gerçekleştirilecektir. Bu sınavların yapılacağı günlerde okular tatil edilecektir. Ancak Ortaöğretim Kurumları ile 8. Sınıf öğrencisi olmayan İmam Hatip Ortaokulları veya köy ilkokullarında da tatilin geçerli olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama gelmedi.

ORTAK SINAV GÜNLERİ TÜM OKULLAR TATİL EDİLECEK

Sınav kılavuzunda belirtilen kurallar kapsamında Ortaöğretime geçiş sistemina bağlı olan okullarda uygulanacak eğitim ve öğretim programı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından saptanılan akademik takvime ek bir şekilde olacaktır. Ortak sınavlar gerçekleşir iken tüm okullarda tatil yapılacaktır.

Bu günlerde yapılan tatil günleri eğitim öğretim süresinin son günlerine katılacaktır. Yani eğitim dönemini kısaltan bir tatil değildir.

SINAVDA GÖREVLİ ÖĞRETMENE EK DERS ÜCRETİ ÖDENECEK Mİ?

Sınav günü ek dersi bulunan ancak tatil olması münasebetiyle dersini gerçekleştiremeyen öğretmene ek ders hakkının verilip verilmeyeceği de bir diğer merak unsuruydu. İşte bu sorunun yanıtı da şöyle ;

Ortak sınav günlerinde ek ders bulunan ve tatil olması nedeniyle dersini yapamayan öğretmene o gün için ek ders ücreti eksiksiz ödenecektir.

Sizce 28-29 Kasım’ın Tatil Edilmesi Doğru Bir Uygulama mı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.