24 Kasım Öğretmenlere Tiyatro ve Müzeler Ücretsiz

24 Kasım 2013 Öğretmenler Gününde Tiyatrolar ve Müzeler Öğretmenlere Ücretsiz mi ? Açıklama geldi, öğretmenlere 24 Kasım günü tiyatrolar ve müzeler bedava …

24 Kasım Öğretmenler Günü olması sebebiyle büyük bir önem taşımakta ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulaması doğrultusunda bu günde öğretmenlerimize tiyatro ve müzeler ücretsiz olacak.

Evvelsi senelerde sadece Ankara Devlet Tiyatrolarının bir sahnesinde, bir temsil ücretsiz olarak öğretmenlere hediye edilirken ilk kez bu sene uygulamanın kapsamının genişletileceği Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama ile duyuruldu.

müze

Devlet Tiyatrolarının ülkenin tümündeki tüm yerleşik sahnelerinde ilk kez bu sene olmak üzere Öğretmenler Gününde öğretmenler ve ailelerine ücretsiz olarak gösterilecek. Devlet Tiyatroları gişelerinden biletlerini almak için kimlik göstermeleri yeterli olacak olan öğretmenler bu haftadan itibaren biletlerini edinebilecek.
Ayrıca öğretmenler gününde müzelere giriş de öğretmenler için ücretsiz olacak.
Bakanlık, sosyal medyadaki resmi sayfalarını kullanarak bilet, kültür seti, müzekart ve Piri Reis Seti gibi hediyeleri daha önceki belirli günler ve haftalarda da dağıtmıştı. Tüm bunlar Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in talimatıyla yapılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.