2018 Yılı Simurg Kış Kampı Detayları Belli Oldu

2018 yılı Simurg Kış Kampı detayları belli oldu. Simurg Kış Kampı bu sene 15–19 Ocak 2018 tarihleri arasında “Kent Kültürü ve Eyüpsultanlı olmak, Eyüpsultan Kültürü” teması ile gerçekleştirilecek. 2018 Kış Kampı, yerleri de belli oldu.

Eyüpsultan Belediyesi’nin Simurg Yaygın Eğitim Programı adı altında her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiği kış kampı teması ve tarihleri kamuoyuna duyuruldu. 2018 Kış Kampı 15 – 19 Ocak 2018 tarihleri arasında “Kent Kültürü ve Eyüpsultanlı olmak, Eyüpsultan Kültürü” teması ile yapılacak. 2018 Kış Kampı, kız öğrencileri için Antalya’da, erkek öğrenciler için ise Kastamonu’da yapılacak.

Kış Kampına 400 öğrenci kabul edilecek. 2018 Kış Kampı’nda erkek öğrenciler Kastamonu Yolkonak Gençlik Kampı’nda, kız öğrenciler ise Antalya Alaaddin Keykubad Gençlik Kampı’nda 4 gece 5 gün olarak bir kamp yaşayacak.

Kamp boyunca kamp liderlerinin başkanlığında farklı etkinlikler ile öğrenciler hem eğlenecek hem de öğrenecek. Gündüz etkinlikleri kapsamında öğrenciler futbol, basketbol, okçuluk, golf gibi spor dalları ile vakit geçirecek.  Akşamları ise el sanatları, tiyatro gibi sanat dalları ile eğlenecekler.

Ayrıca öğrenciler gerçekleştirilecek gece etkinliklerinde, becerileri ile orantılı olarak şiir okuyacak, şarkı söyleyecek, taklit, stand-up gibi gösteriler yapacak. Bu etkinlikler sayesinde gençler, kısa bir sürede olsa teknolojiden uzak kalarak sosyal ilişkiler kuracak. Televizyon, internet ve cep telefonundan ayrı kalarak dostluklarını pekiştirecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.