2018 AOL Kayıt Yenileme Ne zaman?

Açiköğretim Lise sınavlarının bitmesi ile birlikte AÖL kayıt yenileme tarihlerinin ne zaman belli olacağı en çok merak edilen konu oldu. 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı Açık öğretim lisesi ikinci dönem kayıt yenilemenin ne zaman başlayacağı ve kayıt yenileme için istenen belgelerin neler olacağı hakkında tüm bilgiler yazımızda…

Tüm bu sorulara kayıtsız kalmayan Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Liseleri kayıt yenileme takvimini kamuoyuyla paylaştı. İşte AÖL kayıt yenileme tarihleri ve kayıt yenileme için gerekli belgeler…

AÖL 2.DÖNEM KAYIT YENİLEME TARİHİ

2017-2018 eğitim öğretim yılında açık öğretim lisesi kayıtlarının 2 dönem içinde yapılacağı kararı verilmişti. 1 dönem yeni kayıtlar 2017 yılı Ağustos ayında yapılmıştı. 2.dönem yeni kayıtlar ise bu ay içinde yani ocak ayı sonuna doğru yapılacak. Kayıt yenileme işlemleri yine ocak ayında yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığından gelen yazılı açıklama kapsamında Açık Öğretim Lisesi 2.dönem kayıt yenilemesi ve kayıt yapma işlemlerinin 23 Ocak 2018 tarihine kadar gerçekleştirilebileceği öğrencilere bildirildi.

2018 AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her sene saptanan Kayıt Yenileme sınav ücretini ödemek mecburiyetindedir. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav ücreti ise, 35 TL olacağı duyuruldu.

Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, sınav ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün mesai saatinin bitimine kadar beklemek zorundalar. Öğrencilik durumu sistem üzerinde pasif olan öğrenciler ise mutlaka Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine bizzat başvurmalı ve kayıt yenilme yaptırmalılar. Öğrencilik durumu Aktif olan öğrenciler, sistemden direk sınava girmek istedikleri dersleri belirleyebilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.