2014 YGS Sınavsız Geçiş Başvurusu

YGS sınavsız geçiş başvuruları nasıl yapılır üniversite adaylarına 2014 YGS sınavsız geçiş başvuruları nasıl yapılacak bilgi vereceğiz.

2014 senesinde üniversite sınavına girecek  adaylar 2-15 Ocak 2014 tarihleri arasında YGS başvurularında bulunacak. işte bu başvuru sürecine ilişkin detaylar;

2014 YGS başvuru aşamaları şu şekilde:

  • İlk olarak gerekli sınav ücreti belirtilen bankalardan birine yatırılmalıdır. (YGS Sınav ücreti 40 tl, sınavsız geçiş ücreti ise 10 tl’dir)
  • 2014 ÖSYS Başvuru Formu 2 Ocak’ta yayınlanacak 2014 ÖSYS kılavuzu kapsamında doldurulur.
  • Formun doldurulmasının ardından herhangi bir liseye veya ÖSYM merkezine giderek müracaat işlemi tamamlanır. (Son 2 yıl içerisinde ÖSYM sınavlarından herhangi birine dahil olmuş adaylar ve öğrenim bilgilerinde değişiklik yapmamışlar ise internetten de bireysel başvuruda bulunabilirler. Bunun için ais.osym.gov.tr adresine girilmelidir.)

2014 ÖSYS Tercih formu ve kılavuzuna 2 Ocak 2014 tarihinde kamuyoyuna duyurulacaktır.

YGS Sınav Ücreti : 40,00 TL

LYS Sınav Ücretleri : 25,00 TL (Girilecek her bir LYS için ayrı ayrı ödenir. Farklı alanlarda puan türlerinin hesaplanabilmesi için, adayların 2014-LYS’lerin tümüne girilmesi tavsiye edilir. )

Başvuru Hizmeti Ücreti : 3,00 TL

Sınavsız geçiş için ücreti : 10 TL

Sınavsız Geçişe başvuracak olan adaylar bankaya 10 TL yatıracaklardır. Akabinde ÖSYM aday işlemleri sisteminde 2014 YGS başvuru modülüne girerek, sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum seçeneğini işaretlemelidirler. Eğer YGS’ye de girecekseniz onun başvuru ücretini de ayrıca yatırmalısınız.

ygseokul

2014 YGS Sınavsız Geçiş Başvuruları Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

  1. 1993 yılı meslek lisesi elektrik mezunuyum 2 yıllık braş harici bölüm tercih yapmak istiyorum sınavsız geçiş sisteminin bana faydası olurmu sınava girmem gerekirmi kontanjan veriliyormu?yoksa sınava gireyim mi tşk ediyorum.faruk

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.