2014 Şubat Öğretmen Ataması Olacak mı Kontenjanlar ve Son Açıklama

Şubat 2014 Öğretmen atamaıs olacak mı, 2014 Şubat ataması ile ilgili MEB Bakanı Nabi AVCI açıklama yaptı …. Peki 2014 Şubat Ayında  Öğretmen Ataması Yapılacak mı, Ne Kadar Öğretmen Atanacak ?

Şubatta Atama Umudu Doğdu !

MEB Bakanı atama bekleyenlere müjde niteliğinde bir açıklama yaptı. Öğretmen adaylarının umudunu bağladığı 2014 şubat ataması ile ilgili MEB bakanı Nabi Avcı olumlu cümleler sarf etti. Toplamda 127 bin kişi atanacak şeklinde konuştu.

2014 şubat öğretmen ataması

Nabi Avcı şubat atamasının gerçekleştirilmesi istemiyle Maliye Bakanlığı’na fikir beyan ettiklerini dile getirdi. Avcı, kendisine yöneltilen Şubat ayı atamasının gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği sorusuna, ”Başbakan Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte toplanıp bu atama üzerinde çalışacaklarını söyleyerek, milletvekillerine de bu konuda iş düştüğünü belirtti. Avcı, milletvekillerini hedef  alarak şöyle seslendi; “Sizlerin de katkılarıyla Maliyemiz, Sayın Başbakanımız ve konuyla ilişkili bakanlarımızla konuyu bir daha gözden geçirme gereksinimi duyuyorum fakat henüz daha bu konu hakkında kesin bir şey diyemem. Çünkü yalnızca benim insiyatifimde olan bir durum değil, ancak pek tabii elimde olsa herkesin atamasını gerçekleştirmek isterdim. Bu husus için milletvekillerimizden destek bekliyorum” diye konuştu.

CHP’li Mevlüt Aslanoğlu, bakana hitaben şöyle bir yanıt verdi;  “Kaç kadro arzu ediyorsanız biz de Maliye’den sizin için bu kadroyu talep ederiz” dedi.  MHP’li Mehmet Günal, ise “Sizin isteğinizi karşılıksız bırakmazlar” diye cevap verdi. Bu cevaplar üzerine ise Avcı, “Biz mehter yürüyüşüyle ilerliyoruz ancak zaman zaman geriye dönüp bakıyoruz ardımızdakiler hala bizimle mi diye. Mehter sağlam yürür” şeklinde yanıt verdi.

Bakan’ın Bu Açıklaması Atama Yapılacağına İşaret !

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın böyle bir durumdan söz etmesi, Şubat 2014’te atama yapılacağını gösteriyor. Seçim yatırımı olacağı açıkça ortada olan 2014 Şubat atamasında ne kadar atama yapılacak, bunu da Başbakanın iki dudağının arasından yakın zamanda çıkacak olan iki kelime ile öğreneceğiz…

Sizce 2014 Şubat Öğretmen Ataması Yapılmalı mı ? Branşlara Göre Kontenjan Dağılımı Nasıl Olmalı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

24 yorum

 1. Ne oldu da okuloncesinden az almaya basladiniz? Bu ülkede okul öncesi okullasma orani hala düşük. 750 den 2 kontenjan ayirdiniz bu büyük haksiLik.lutfen subat atamasnda dengeli bir dagilim istiyoruz…okuloncesinden en az 1500 atanmali

 2. Şubatta en az 20 bin kişilik atama olmalı.Adaylar açısından hem branş değişiklikleri, hem de taban puanlarda yapılan oynamalar moralleri bozmuştur. Atama yapılması hükümetin de işine gelecektir. Sosyale en az 2000 kişilik kontenjan bekliyoruz.

 3. Evet basit ders dediginin ders saati 6 oldu turkce icin konusuyorum sadece ama diger basit dediginz derslern hepsini o bolum mezunu kimsenn verebilcegne inanmiyorm ne guzel butun dersleri o zaman matematkciler fenciler versin boyle basit zihniyetli ogretmenleri gorunce atanmayi bekleyen onlarca kaliteli arkadasim meslekdaslarm icin uzuluyrm … Yaziklar olsun bu ulkede boyleleri yuzunden biseyler degismiyor iste

 4. Degerli arkadaslar, lutfen su brans bu brans davasindan vazgecelim hepimiz atanmayi hak ediyoruz,hepimiz emek verip dirsek curuttuk yillarca hala da mucadele ediyoruz.dilegim odurki bu yolda emek veren herkese Rabbim en kisa zamanda atanmayi nasip etsin.bu yilla yedi yildir emek veriyorum insallah subatta yuzum guler.her bransa bol atama olmasi dilegiyle lutfen edebiyata iki bin verin kimseye duyarsiz kalmayan sayin basbakanimiz ve bakanimiz umudumuz once Allah sonra sizsiniz.Rabbim yar ve yardimciniz olsun.

 5. Şubatta en az 20 bin atama yapılmalı ve artık Fen Teknoloji branşına en az 4 bin kadro ayrılmalı. Bir Türkçe, Sosyal Bilgiler, Müzik, Teknoloji Tasarım gibi basit derslere her öğretmen girebilir. Asıl bilgiyi gerektiren sayısal derslerden atama daha çok yapılmalı. MEB bir an önce bu noktaya dikkat etmeli, sayısal alana ağırlık verilmeli …

  • basit ders dediğiniz derslerin öğretimi için de o emek verip kaç yıl okunuyor. hiç yakıştıramıyorum bu tür tabirleri eğitimcilere. basit derslerin haftalık ders saati 6 bu arada

  • Muhtemelen ıslık bile çalamayan birinin yetenek isteyen ve disiplin olan sanat dallarından basit diye söz etmesi gerçekten çok üzücü. Ataması yapılmayan öğretmenler sorunu sadece sayısal branşlarda açığın kapatılmasıyla giderilecek bir sorun değildir. Sadece kendi branşınızın önemli ve gerekli olduğu düşüncesini dizginleyebilirseniz, belki durumu bir bütün olarak görüp çözümün adil ve ihtiyacı karşılayacak bir dağılımla mümkün olduğunu fark edebilirsiniz.

  • ya sen nasıl üniversite okudun.aldığın eğitimi at gözlüğüyle almışsın.sen müzikten anlamadan ne verebilirsin çocuklara,SENİN GİBİ ÖĞRETMENLERİN ATANMASINI İSTEMEM.O KADAR EĞİTİM DERSLERİ ALMIŞSIN AMA FELSEFESİNİ ÖĞRENEMEMİŞSİN.SEN GARDNER IN ÇOKLU ZEKASINA HİÇ ÇALIŞMADIN SANIRIM O YÜZDEN DE ATANAMIYORSUN.SENİ KINIYORUM..

  • senin gibi anlayışa sahip insanlarla bu ülke çok ileri gitmez… önce kafanı değiştir çağa ayak uydurmaya bak sadece sayısal derslere agırlık vermekte ne demk ya

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.