2014 Öğretmen Maaşları (Zamlı Yeni Liste)

Öğretmen maaşları 2014, 2014 Zamlı Öğretmen maaşları yeni liste

Taban aylık ve eğitim öğretim tazminatına yapılan artışlardan sonra 2014 öğretmen maaşlarını sizin için derledik. Öğretmen maaşları 2136 TL ile 2483 TL arasında değişim göstermekte. Bekar ve hiç ek ders almayan öğretmene göre yapılan hesaplamalarda. Eşi çalışmayan bir yöneticinin maaşı 3500 TL yi aşacaktır!

Kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklara yönelik 2014 ve 2015 yıllarını içeren 2.dönem toplu sözleşmede, Devlet memurlarının 2014 yılı maaşlarına yapılacak zam husunda memurlar üç farklı grupta değerlendirildi .

öğretmen meb maaş

2014 yılında;

**Taban aylıkta bütün memurlar için brüt 175 TL artış olacak. Memur maaşlarına yapılan hakiki zam miktarlarını görmek için tıklayınız …

** Maaşlarını ücret ve tazminat göstergesine göre alan memurların maaş gösterge rakamı 2.280 artacak. En düşük aylık artışının bu personelin maaşına etkili olmamasının ve emekli kesneğini arttıracak olmasının da etkisiyle, yüksek maaş alan çalışanın maaş zammı oranı da düşük düzeyde kalacak. Üst kademe memur maaşlarına uygulanan gerçek zam oranlarını görmek için tıklayınız …

** Öğretmen maaşlarında ise, en düşük aylık ve eğitim öğretim tazminatı yükselmesi nedeniyle daha yüksek oranda artış gerçekleşecek .

ÖĞRETMENLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA NELER DEĞİŞTİ?

Eğitim Öğretim Tazminatı yükseldi

Öğretmen maaşlarının önemli bir unsuru olan “ eğitim öğretim tazminatı” 2014 yılından itibaren geçerli olarak şekilde artırıldı. Artışın bir kısmı 15 Ocak 2014 tarihinden itibaren , bir bölümü de 15 Temmuz 2014 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde uygulanacak.

Buna göre; hala aylık alınan derecelere göre öğretmenlere “100”, “95” ve “85” şeklinde ödenen Eğitim öğretim tazminatı oranlarının her bir tanesine; 15 Ocak 2014 tarihinden itibaren geçerli olarak “10,28“ ve 15 Temmuz 2014 tarihinden itibaren geçerli olarak da “10,28” rakamları eklenecek.

Lisansüstü eğitim gören öğretmenlere ilave ekders ücreti verilecek
Yüksek lisansı tamamlamış olan öğretmenlere aktif olarak girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücreti %5, doktora yapmış olanlara ise %15 zamlı ödenecek.

Öğretim yılına hazırlık ödeneği zamlandı

2013 yılında 740 TL olarak ödenecek olan “öğretim yılına hazırlık bedeli” 2014 yılında 850 TL olarak zamlanacak.

ÖĞRETMEN MAAŞLARINA 2014 YILINA AİT NE KADAR ZAM YAPILDI

15 Ocak 2014 ve 15 Temmuz 2014 tarihlerinde öğretmenlerin dereceler ve kademelere göre alacakları aylık net ücretlerin ne kadar olacağına yönelik yaptığımız hesaplama sonucunda, 2014 yılı için öğretmen maaşlarına yapılan yıllık zam oranlarına da ulaştık.

NOT: Hesaplamalarımıza göre;

**Şimdi ki aylık maaşlar için, 2013 yılı ikinci 6 ayına ait geçerli katsayılar kullanılmıştır.

**2014 yılına yönelik aylık maaşlar için, 2013 yılında halen geçerliliğini koruyan katsayılar kullanılmış ve taban aylık brüt tutarına 175 TL eklenmiştir. Eğitim öğretim tazminatındaki artışlar göz ardı edilmemiştir.

**Ek ders ücretleri dikkate alınmamıştır.

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi açısından, “bekar ve çocuksuz” personele göre değerlendirilmiştir.

**“Sendika aidatı” ve “toplu sözleşme ikramiyesi”ödemesi ihmal edilmiştir.

**”Gelir Vergisi” oranı %15 kabul edilmiştir.

**5 yıl ve daha az hizmeti olan memurların 01.10.2008 tarihinin ardından göreve başladıkları varsayılarak sosyal güvenlik kesintileri buna göre hesap edilmiştir.

2014 Zamlı Öğretmen Maaşları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

11 yorum

 1. Sayın öğretmenlerim; yorumlarınızı yaparken,
  1: Müslüman olduğunuzu
  2: Öğretmen olduğunuzu unutmayın.
  Birbirinizi küçümseme dilini kullanmayın, boş verin…
  Bırakın millet, uzaktan duyduğu davul sesini, duyduğu gibi yorumlayıversin. Biz mesleğimizin kutsallığını aklımızdan çıkarmayalım. Dua ile kalın inşallah! :)

 2. Bu yorumları yapanlar öğretmen ise fazla maaş aldıklarını düşünmeye başladım. Seviyeye bakar mısınız? Vay memleketim. Bu ülkede insanlar günde oniki saat çalışıp binbesyuz lira maaş aliyorlar. Yilda iki ay ücretli izin hangi meslekde var. Her hafta sonu iki gün kesintisiz izin. Bayramlar izin. Saglik güvencesi tam. Sigortası tam. Okulların önlerine gidip bakın kötü arabasi olan kaç öğretmen var. Insallah daha iyi olur ama bir de öğretmen kalitesini sorgulayın, ideal mesleği olduğunu unutmadan. Ülke iyi durumda olsaydı bu inanın öğretmenlerin başarısı olurdu. Sizce son durum nedir? Sin bu durumu ödüle lâyık görüyor musunuz? Saygılar sunuyorum.

 3. Dikkat! Yorumların bazılarının, işine gelmeyenler tarafından yayınlanmadığını biliyorum.Ömrünüz şikayetle geçiyor.Öğretmen maaşını beğenmiyorsan bırak,başka işe bak.Bu paraya çalışmak için can atan milyonlar var.Harcamasını ve yaşamasını bilen için çok güzel maaş alıyoruz.

  • Sen bu kafayla iyi öğretmen olmuşsun yalaka. Bu ülkede ırgatlık yapacak öğretmenler de var atanamayan. Benim okulumda haftada 150 tl ye çalışan ücretli öğretmen var. Allah büyük yalaka olduğun hükümet bi sınav yapar da senin gibi geri zekalılar kazanamaz ve işten atılırsa görürüsün …..tünü.

   • aynen katılıyorum…Eksik yetersiz öğretmensen bu maaşı kabul edresin .Eminimki sen ders de anlatmıyorsundur vedat efendi o zaman bu verilen parayı kabul edersin.

  • SÜLO ne ayaksın lan .Sana bana verdikleri çerez parası adamların.Sen ya yenisin ya da kısırsın herhalde. 2 tane üniversitede okuyan çocuğun olsun da göreyim senin kara ….nü.

 4. Ömrünüz şikayetle geçiyor.Öğretmen maaşını beğenmiyorsan bırak,başka işe bak.Bu paraya çalışmak için can atan milyonlar var.Harcamasını ve yaşamasını bilen için çok güzel maaş alıyoruz.

 5. Çok vermişler canım şimdi sizde adamların üstüne gitmeyin.En kutsal ve zor mesleklerden biri olan öğretmenliğin zammı zaten bu olmalıdır kısaca hakikaten çok!!!!

 6. Yazık bize… Devlet için memur olarak en az ücret öğretmenlere…Acaba tüm mesleklere eşit pay ayırıp çalışan sayısına bölerek mi buluyorlar maaşları…Öğretmenlerde çok olduğu için maaşı ne yazık ki az oluyor galiba…

 7. Öğretmenlerimiz çalıştığının karşılığını neden alamıyor? 29 yıllık öğretmenim. Yüksek lisans yaptım. Doktorayı terkettim. Aidığım maaş 2538 TL. Üstelik uzman öğretmenim. Şimdiş haftada 30 dk. vaaz yapan bir vaizi inceledim 2650 TL alıyor. Ben her gün altı tane 40 dk. vaaz veriyorum. Bize zam yapılmadan reklam yapılıyor. Demek ki ülkemizde insan yetiştirmenin bedeli bu kadar. Selamlar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.