2014 Ocak 10 Bin Öğretmen Ataması ve Branş Dağılımı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 2014 Ocak ayında 10 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak dedi. Peki 10 Bin öğretmen ataması kontenjan dağılımı nasıl olacak, 2014 10 bin öğretmen ataması be branşlara göre tahmini dağılımları paylaşıyoruz.

Bu yazımızda Nabi Avcının konuk olduğu bir programda öğretmen atamalarına ilişkin yaptığı sohbetten bazı detaylara yer vereceğiz. Avcı, konuşmasında Ocak ayında 10 bin öğretmen ataması gerçekleştirileceğine değindi.

“OCAK’TA 10 BİN ATAMA GERÇEKLEŞTİRMEYİ PLANLIYORUZ.”

Konuşmasında Ocak ayında 10 bin öğretmen ataması gerçekleştirileceği çok sevindirici haberi verdi.

” Genel atamaları Ağustos ayında gerçekleştiriyoruz. Ancak 2014 Ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığımız’dan emekli 8 bin öğretmenin boşaltacağı koltuklara öğretmen atamamız gerekli. Başbakanımızdan Ağustos ayını beklemeden boşalan koltukları doldurma ve üstüne biraz daha alım yapma talimatı geldi. Bu nedenle Şubat ayı atamasını 10 bin kişilik olarak gerçekleştirmeyi planlamaktayız.”

nabi avcı

Ocak 2014 Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Nasıl Olacak ?

8. Sınıflarda uygulanmaya başlanan merkezi sınav sisteminde problem yaşanmaması için MEB daha çok Din Kültürü ve ahlak bilgisi, Matematik, Fen, Sosyal, İngilizce branşlarında çok fazla atama olacağını açıkladı.

2014 Ocak Ayı 10 Bin Öğretmen Ataması ve Branş Dağılımı Hakkında Düşüncelerinizi ve Taleplerinizi Aşağıdan Hemen İletebilirsiniz.

26 yorum

  1. Ben edebiyat öğretmeniyim 78-79 ile atanamadım.
    şimdi ise alanımda 73 aldım atanamadım.ama din kültürü yada beden eğitimi ,okul öncesi öğretmenliği rehber öğretmenler 60-65 ile atanıyorlar. Türkçe Eğitim fakülteleri mezunları nasıl oluyorsa dakikada tanıyorlar. Umarım bir gün bunun hesabını verecekler.

  2. 4+4+4 sitemiyle okulöncesine haksızlık yapıldı kalem tutmasını bilmeyen bir çocuğu 1.sınıfa yolladılar bütün çocukların okulöncesi eğitimi almaları şart bu yüzden okulöncesi ŞUBATTA 2500 KONTENJAN İSTİYORUZZZZZZZZZZZZZ

  3. en fazla mezunu olan 4+4+4 sisteminden de faydalanamayan alan değişikliğinde en fazla mağdur edilen sosyal bilgiler öğretmenliğinden en az 1500 civarında alım yapılmalı ki adaletli olsun bu kadar genç beyin taze kan mağdur edilmemeli artık.2005 e kadar din kültürü öğretmenlerine yapılan haksızlıkların düzeltilmesi güzel bir gelişme aynısını sosyal bilgiler için de yapın lütfen.teşekkürler…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.