2014 KYK Burs Sonuçları Belli Oldu Tıkla Öğren

Belli oldu 2018 2019 KYK Burs Sonuçları Sorgulama Ekranı Güvenilir bir medya organından gelen bilgilere göre 2913 2014 KYK Burs sonuçları en geç 11 Aralık Çarşamba gününe kadar, başbakan tarafından duyurularak açıklanacak. 2018 2019 KYK Burs sonuçları Üniversite öğrencileri bugün ya da yarın dahi KYK burs sonuçları açıklanabilir. Sitemiz e okulu takip olun. Kyk.gov..tr Burs sonuçları kyk burs sorgulama sayfası ve kyk burs sonuçları sorgulama ekranı 2018 2019 kyk burs başvuru sonuçları burs sonuçları kyk burs sonuçları açıklandığında sayfamızda link aktif hale gelecektir. KYK burs sonucu öğrenmek için kyk burs sonuçları sitemizde detaylı sorgulama yapabileceksiniz.

kyk burs sonuçları

KYK Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı Öğrenmek İçin Tıklayın

Günlerdir beklenen 2013-2014 yılı KYK burs başvuru sonuçları içinde bulunduğumuz ay itibariyle kamuoyuna duyurulacaktır.

Kyk.gov..tr Burs sonuçları kyk burs sorgulama sayfası ve kyk burs sonuçları sorgulama ekranı 2018 2019 kyk burs başvuru sonuçları burs sonuçları kyk burs sonuçları 2013 açıklandığında sayfamızda link aktif hale gelecektir. KYK burs sonucu öğrenmek için kyk burs sonuçları sitemizde detaylı sorgulama yapabileceksiniz. Eokul-meb.com da kyk burs sonuçları sorgulama kyk burs sonuçları 2018 2019 bursluluk sonucu kyk burs ve öğrenim kredisi sonuçları öğrenciler merak ediyor kyk burs sonuçları ne zaman açıklanacak açıklama bugün yarın gelecek ve burs sonuçları açıklanır açıklanmaz bu sayfada olacak.

29 Eylül 2013 tarihinde sonlanan KYK burs ve kredi müracaatları son günlerin en çok merak edilen konusu oldu. Şunu belirtmeliyiz ki; bir kaç gün içinde beklenen sonuçlar açıklanacaktır.

2013-2014 eğitim ve öğretm senesinde KYK burs ve kredi müracaatı yapan öğrencilerin gözlerini ayırmadan beklediği başvurular içinde bulunduğumuz ayın ilk yarısında sonuçlanmış olacak. Aralık ayının ilk yarısında duyurulması beklenen kredi sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte olumlu sonuç elde eden öğrencilerin bunun için gereken tüm evraklar ile bulundukları yerdeki KYK müdürlüğüne bizzat müracaat etmelidir. Burada imzalayacağı sözleşme sonrasında Ocak ayının ilk haftasında ilk ödemesini alacaktır.

KYK’dan burs elde eden kişilerin ise ilk ödemeleri Ocak ayının ilk haftasında verilecektir.

KYK Kredi ve Burs nedir ?

T.C. vatandaşı olan ve yüksek öğrenimde eğitim alan başarılı ve gereksinim duyan öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümleri kapsamında ödenen karşılıksız meblağa burs denmektedir.

2018 2019 kyk burs başvuru sonuçları burs sonuçları kyk burs sonuçları 2013 açıklandığında sayfamızda link aktif hale gelecektir. KYK burs sonucu öğrenmek için kyk burs sonuçları sitemizde detaylı sorgulama yapabileceksiniz. Eokul-meb.com da kyk burs sonuçları sorgulama kyk burs sonuçları 2018 2019 bursluluk sonucu kyk burs ve öğrenim kredisi sonuçları öğrenciler merak ediyor kyk burs sonuçları ne zaman açıklanacak açıklama bugün yarın gelecek ve burs sonuçları açıklanır açıklanmaz bu sayfada olacak.

Burstan faydalanabilecek kimselerde bulunması gereken şartlar;

• Ön lisans eğitimi alan öğrenciler

• Lisans eğitimi alan öğrenciler

• Açık Öğretim fakültesinde okuyan öğrenciler ( Ancak bunda şöyle bir istisna vardır; kişilerin yalnızca öncelikli öğrencilerden olmasıdır. Yani şehit veya gazi çocuğu, hem öksüz hem yetim olanlar )

• İki yıllık okullarda eğitimi tamamlamış ve arından eğitimlerini, dört yıllık okullara geçiş yaparak bitirmek isteyenler. Yani üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı sayesinde hiç ara vermeden kayıt yapan öğrenciler ( Ancak intibak veya hazırlık sınıfında burs  ödemesi yapılmaz)

• Yüksek Lisans eğitimi alan öğrenciler ( Ancak hazırlık sınıfında burs ödemesi yapılmaz)

• Vakıf Üniversitesinde eğitim alan öğrenciler

• LYS sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil bölümlerinden  ilk 100’e girerek başarı elde etmiş öğrenciler

• Üniversite kontenjanından isimleri iletilmiş öğrenciler,

• Ülkeyi temsilen müsabakalara katılan, Millilik kazanmış Amatör Sporcu öğrenciler,

• İkinci öğretim şeklinde eğitim alan öğrencilerde burstan faydalanabilir.

Şunu da belirtmek isteriz ki; Burs kazanmış kimse buna ek olarak kredi alamaz. Bir kişinin yalnızca burs yada yalnızca kredi alma hakkı vardır.

2014 KYK Burs Sonuçları, KYK Burs Sorgulama Hakkında Sorularınızı ve Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen İletebilirsiniz.

2 yorum

  1. Bu yıl oğlum ygs de ilk yüze girdi.bu cemaat hükumet kavgalari yuzunden sadece lys de ilk yuze girenlere verilecegini ogrendim.gunlerdir ders calisamiyor uzuntuden.sene ortasinda yonetmelik degistirmenin alemi ne?kimi cezalandirdi bu basbakanlik burokratlari?kimin inine giriyorsaniz girin ama hayatini calismaya adamis anadolu cocuklarinin hakkina girmeyin muhterem zevatlar.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.