2014 KPSS Bilgisayar Üzerinden Online Olarak mı Yapılacak

2014 KPSS Bilgisayar Üzerinden Online Olarak mı Yapılacak, 2014 KPSS nasıl yapılacak

KPSS , 2002 yılından beri 81 il bazında ÖSYM tarafından seçilmiş okul ve fakültelerde test usulde ve “yazılı” olarak yapılmaktadır.

kpss başvuru kılavuzu

ÖSYM’nin 17 Eylül yayınladığı duyuru herkesin dikkatini çekti

ÖSYM, 17 Eylül 2013 tarihinde resmi web sitesinden duyurduğu “artık modern bilişim çağının bir kaçınılmazı haline gelen elektronik sınav uygulamalarıdır. ÖSYM’de en hummalı çalıştığımız alan da budur. Önümüzdeki kısa ve orta zaman diliminde  elektronik  sınavları  gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Randevu ile belirli bilişim ağı güvenliği sağlanmış sınav merkezlerinde yapılacak bu sınavlar haftanın her günü yapılabileceği gibi günde bir kaç kez de yapılabilir duruma getirilmiştir.” haber herkeste bir merak uyandırmıştır.

2014 KPSS’nin elektronik sınav şeklinde yapılması üzerine bir ifade kullanılmamış

Elektronik sınav hakkında yazılan yazı yukarıda görüldüğü gibidir. Yani 2014 Kpss sınavında  herhangi bir usul değişikliği yapılacağına dair bir ifade yer almamaktadır.

Fakat ÖSYM 2014 KPSS’yi elektronik sınav şeklinde uygulama kararı alırsa bunu adaylara uygun ve erken bir tarihte duyurması gerekir. Nitekim  2013 KPSS öncesi yabancı dil sınavında ve diğer KPSS konularında geç duyurulan değişikliklerin  bir çok adayı mağdur etmiş ve psikolojik yıpranmış bir şekilde sınava girmişlerdir.

2014 KPSS Online olarak bilgisayarla mı yapılmalı? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.