2013/2 KPSS Tercihleri Son Gün Ne Zaman

2013/2 KPSS Tercihleri 27 Kasım Çarşamba günü sona eriyor. KPSS tercihleri son gün ne zaman saat kaçta tercihler bitiyor derken, KPSS tercihleri son gün geldi. 2013 2 KPSS tercihini henüz yapmamış olan memur adayları KPSS tercih süresi son gün bugün(27 Kasım Çarşamba) sona eriyor. 

ÖSYM, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu kadro ve pozisyonlarına yerleştirme amacıyla tercih kabul etmeye başlamıştı. Bu tercih süresi 27 Kasım çarşamba günü sona erecektir. Tercihler için ekstra süre verilmeyecektir.

ÖSYM,  ”Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik”hükümleri kapsamında bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına atanmak isteyen kişilerden tercih kabul etmeye 18 Kasım’da başlamıştı ve bu süre 27 Kasım’da bitecek.

kpss tercih son günKamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-2013/2) Tercih Kılavuzu’nda ortaöğretim, ön lisans ve lisans kademeleri farklı bir biçimde olacak şekilde kadro ve pozisyonlar sonucunda tercihler yapılacaktır. Kılavuz, ÖSYM’nin”http://www.osym.gov.tr”  resmi web adresinden ilgililerine duyuruldu.

Adayların kılavuzda bulunan kadro ve pozisyonları tercih etmeleri için gerekli bir şart vardır; tercihte bulunacak kişilerin  7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012′de gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarından herhangi birine girmiş olması şartıdır. Yani demek oluyor ki yerleştirmede esas puanlar şunlardır; ortaöğretimden sınava girmiş kişiler için KPSSP94, ön lisanstan sınava girmiş kişiler için KPSSP93 ve lisanstan sınava girmiş kişiler için KPSSP3 puanı esas tutularak tercih yapılabilecek.

Tercihler, 27 Kasım Çarşamba gününe kadar sürecektir. Kılavuzda yer alan kurallar kapsamında ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden adaylar TC kimlik numaraları ve şifrelerini girmek suretiyle giriş yapar ve tercihlerini buradaki ekrana girerler. Tercihler 27 Kasım saat 23.59’da bitecektir. O süreden sonra tercih kabul edilmeyecektir.

ÖSYM’ye postayla iletilen yada bizzat ulaştırılan tercihler kabul edilmeyecektir.

Adaylara tercih yapmadan evvel kılavuzu özenle incelemeleri tavsiye edilir.

2013 KPSS Tercih Süresi Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.