2013/2 KPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Bugün itibariyle 2013-2 KPSS tercihleri başladı. 27 Kasım 2013 Çarşamba günü KPSS tercih süresi sona eriyor. Peki KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarındaki kadrolarda ve mevkilerde istihdam sağlamak gayesiyle adaylardan tercih alacak olan ÖSYM, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” içinde geçen hükümler dahilinde bunu gerçekleştirecek.

Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS-2013/2) tercih kılavuzunda bu gaye doğrultusunda lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeylerindeki adaylar tarafından tercih edilebilecek pozisyonlar mevcut.

kpss tercih sonuçları

http://www.osym.gov.tr adresinden yayınlanan kılavuzda mevcut olan pozisyonların tercih edilebilmesi için adayların 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012’de yapılmış olan 2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavlarından en az birinden yeterli KPSS puanını kazanmış olmaları lazım.

KPSSP94 puanı ortaöğretim mezunları için, KPSSP93 puanı ön lisans mezunları için ve KPSSP3 puanı lisans mezunları için yerleştirme işlemlerinde göz önüne alınacak. Kılavuzda yer alan kurallar doğrultusunda yapılacak olan tercihler adaylar tarafından 27 Kasım Çarşamba gününe kadar https://ais.osym.gov.tr adresinden şifre ve TC kimlik numarası sorgusu ile yapılabilecek.

KPSS Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın

Elden ve/veya posta yoluyla iletilen tercih listeleri değerlendirilmeyecek olup tercih yapılabilecek süre uzatılmayacak. Kılavuzu dikkatle incelemesi gereken adaylar “KPSS-2013/2 Tercih Kılavuzu” uyarınca yerleştirmeye başvuracak. Öte yandan memur adayları KPSS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır bunu merak ediyorlar.

KPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Tercih sonuçlarını açıklama noktasında oldukça fazla mesafe kateden ÖSYM’nin 2013/2 KPSS tercih sonuçlarını en geç 29 Kasım Cuma gününe kadar açıklaması bekleniyor.

KPSS Tercih Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.