2013/2 KPSS Tercih Kılavuzu ve Başvuru Tarihleri ÖSYM

ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu, 2013/2 KPSS Tercih Kılavuzu ve Tercih Başvuru Tarihleri

ÖSYM, kamu kurum ve kuruluşlarındaki kadrolara atanmak istemiyle KPSS’ye giren adayların tercihleri 18 Kasım’da kabul edilmeye başlandı. Bu tercih süreci 27 Kasım’da sona erecek.

KPSS Tercih Kılavuzu 2013/2

ÖSYM,  “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik”hükümleri kapsamında bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına atanmak isteyen kişilerden tercih kabul edecek.  Bu hedef doğrultusunda hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-2013/2) Tercih Kılavuzu’nda ortaöğretim, ön lisans ve lisans kademeleri farklı bir biçimde olacak şekilde kadro ve pozisyonlar sonucunda tercihler yapılacaktır. Kılavuz, bugün ÖSYM’nin”http://www.osym.gov.tr”  resmi web adresinden ilgililerine duyuruldu.

2013/2 KPSS Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın

Adayların kılavuzda bulunan kadro ve pozisyonları tercih etmeleri için gerekli bir şart vardır; tercihte bulunacak kişilerin  7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012’de gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarından herhangi birine girmiş olması şartıdır. Yani demek oluyor ki yerleştirmede esas puanlar şunlardır; ortaöğretimden sınava girmiş kişiler için KPSSP94, ön lisanstan sınava girmiş kişiler için KPSSP93 ve lisanstan sınava girmiş kişiler için KPSSP3 puanı esas tutularak tercih yapılabilecek.

Atamalar için başvurular bugün kabul edilmeye başlandı ve 27 Kasım Çarşamba gününe kadar sürecektir. Kılavuzda yer alan kurallar kapsamında ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden adaylar TC kimlik numaraları ve şifrelerini girmek suretiyle giriş yapar ve tercihlerini buradaki ekrana girerler. Ayrıca ÖSYM’ye yalnızca internet aracılığıyla başvuru kabul etmektedir. Posta ile veya bizzat getirilen başvurular dikkate alınmayacaktır. Belirtilen tercih süresi dışında ekstra süreler verilmeyecektir.

18-27 Kasım 2013 KPSS Tercih Kılavuzu indir ve KPSS Tercih Başvuru Tarihleri Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.