2013 YDS Soruları ve Cevapları ÖSYM

ÖSYM’nin soruları birkaç saat içerisinde açıklaması bekleniyor. 2013 YDS Soruları (İngilizce – Almanca – Fransızca ve Diğer Tüm testlerin soruları ve yorumları burada )

YDS 2013 pazar günü yapıldı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM),  YDS – Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavını 7 Nisan Pazar günü ÖSYM sınav merkezlerinde yapıldı. Saat 09.30’da başlayan YDS için 330 bin 796 aday başvurmuştu. 2013 YDS soruları ÖSYM tarafından açıklandı. Aşağıdan 2013 YDS sorularını indirebilirsiniz.

osymyds

ÖSYM 2013 YDS soruları ve Cevap Anahtarı

2013 YDS’de Adaylar Ters Köşe Oldu !

ÖSYM daha önce yaptığı yabancı dil sınavlarının aksine YDS’de imla işaretlerini kaldırdı. İmla işaretlerinden yola çıkarak yaklaşık 15 soruya hiçbir çaba sarfetmeden ezbere cevap verilebiliyordu. ÖSYM, haksız rekabete yol açtığı gerekçesiyle imla işaretlerine 2013 YDS’de yer vermedi. Bu sebepten olsa gerek YDS’ye giren birçok aday adeta ateş püskürüyor. ÖSYM’nin böylesine bir ipucunu da kaldırarak sınavı tamamen zor hale getirdiğini ileri sürüyorlar.

2013-YDS İLKBAHAR DÖNEMİSORU KİTAPÇIKLARI VE YANITLARI
SINAV TARİHİ: 07.04.2013
 Almanca Testi ve Cevap Anahtarı
 Arapça Testi ve Cevap Anahtarı
 Bulgarca Testi ve Cevap Anahtarı
 Farsça Testi ve Cevap Anahtarı
 Fransızca Testi ve Cevap Anahtarı
 İngilizce Testi ve Cevap Anahtarı
 İspanyolca Testi ve Cevap Anahtarı
 İtalyanca Testi ve Cevap Anahtarı
 Rusça Testi ve Cevap Anahtarı
 Yunanca Testi ve Cevap Anahtarı

2013 YDS Sınav Yorumları

2013 Ocak ayında çıkan yönetmelik gereğince yabancı dil seviye belirleme sınavları YDS adı altında tek bir sınavda toplanmıştı.  İşte bu doğrultuda Türkiye’de 41 il merkeziyle Lefkoşa ve Bişkek’te gerçekleştirilen YDS’de adaylara 80 soru soruldu. 2013 YDS 150 dakika sürdü. 2013 YDS’ye giren adaylar sınavdan sonra kendilerine yöneltilen 2013 YDS soruları nasıldı, 2013 YDS kolay mıydı zor muydu ? Şeklindeki sorulara çok değişik cevaplar verdiler. Kimi adaylara göre sorular kolayken kimilerine göre zordu.

YDS Puan Hesaplama İçin Tıklayın

2013 YDS soruları ve Cevapları Açıklandığında Bu Sayfada Olacak. Aşağıda 2013 YDS’de çıkan ve hatırladığınız soruları paylaşabilir, yöneltilen sorulara cevap verebilirsiniz. ÖSYM YDS sorularını yayınlayana kadar böylelikle de kafalardaki kimi soru işaretleri cevabını bulmuş olur.

2013 YDS Soruları – Hatırladığınız Soruları ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz

7 yorum

  1. benim girdiğim salonda herkes 11buçukta sınavdan çıktı ya çok kolay çözdüler yada daha yüksek ihtimalle sorular cok zordu umudu kesip gittiler sorular bana cok zor geldi

  2. Kaç gündür puanlar hatta soru ve cevaplar açiklanmadi iki nedeni olabilir ya kayirilacak yandaslar belirlennedi ya da sorduklari sorularin cevaplarini onlar da bilmiyor

  3. Hem imla işaretleri yoktu hem de sınav çok zordu. Merak ediyorum bu ÖSYM’deki soru hazırlayan adamlar bu soruları hangi mantıkla hazırladılar acaba, yds soruları çok ama çok zordu !

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.