2013 Sonbahar Dönemi ALES Soruları Nasıldı Zor muydu

Sonbahar Dönemi 2013 ALES Soruları Zor muydu Kolay mıydı, 17 Kasım 2013 ALES Sınav Soruları Yorumları

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ALES için pek çok kişi isyan etti. Forumlarda ve sosyal paylaşım sitelerinde adaylar sınav sorularının daha evvel ki senelere nazaran oldukça zor olduğunu vurguladılar.

17 Kasım 2013 ALES Soruları ve Cevapları

Adayların bazı forumlarda sınava dair söylemleri şöyle;

– Geçen sene gerçekleştirilen sınavdan 88 puan aldım. Zor bir sınav olmasına rağmen… Ancak bu seneki sınava 93 üstü puan almayı hedeflediğim için girmiştim. Matematikçi olduğum için ancak bu puanlar beni kurtarırdı. Fakat bu sınavda söz1 bölümündeki son 30 soruyu hiç yapamadım dahi. Ösym’nin amacının ne olduğunu hiç anlamış değilim. Hakkım helal olmasın.

– Sınav bir hayli zordu ilk kez sınava girdim ama mantık sorularının zorluğu nedeniyle yetiştiremedim. keşke matematik çözseydim.

-Selam arkadaşlar. Matematik öğretmeni olan ben son 6 yıldır Ales’e giriyorum.  Tüm bu sınavlarda süre sorunu yaşamadan soruların tamamını yetiştiriyordum. Bazen 15 dk zamanın dahi kalıyordu. Bir önceki sene Ales’ten 94 puan elde ettim. Ancak bu sınavda sözel mantık soruları için vaktim kalmadı. Çünkü sayısal 1 çok vaktimi yedi. Son 6 girdiğim Ales’ten en zaman oyalayıcı bu sınavdı.

– Geçmiş yıllarda çıkan sorulara bakıyorum birde bu sınava bakıyorum. Ancak bunlar arasında hiç ilişki yok. Genelde durum nasıl bilmiyorum ancak herkeste durum kötüyse düşük puanlar bile bizim leyhimize olacaktır. Ösym soruları yayınlaması halinde sınava girmeyenlerde ne dediğimizi anlayacaktır. Sinav oldukça zordu, sorular yapılabilirdi ama bu seferde zaman yetişmedi.

– Ales’te 85 çıkaran ve hiç zorlanmayan ben bu sınavda oldukça zorlandım. sözel 1 deki mantık soruları oldukça zamanımı yedi ve hep iki şık arasında kaldım. Sayısal 1 bölümündeki sorular daha çok sayısal 2’ye benziyordu. Bu ales’ten umudum kalmadı.

– Böyle bir sınava hayatımda ilk kez şahit oldum. Bu kadar zor sınav mı olur. Alese ilk girişim değil her girişimde 130’a yakın soru çözebiliyordum ancak bu sınavda 90 soruyu zar zor çözebildim. Moralim çok bozuk..

Sizce 2013 ALES Soruları Gerçekten Zor muydu ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.