2013 Pedagojik Formasyon Sonuçları

Nihayet Pedagojik Formasyon Sonuçları açıklanıyor. 2018 2019 ÖSYM formasyon sonuçları bugün içerisinde açıklanması  bekleniyor. 28 Kasım- 6 aralık tarihlerinde başvuruları alınan pedagojik formasyon eğitimi sertifika programları sonuçlarının 17 Aralık Salı akşamına kadar açıklanması ihtimal dahilinde. ÖSYM tarafında alınan sonuçlar bu hafta ÖSYM’nin sitesinden açıklanacaktır. Pedagojik formasyon sonuçları 2013 YÖK kontenjanlarına bağlı olarak sonuçlandırılacak. 2018 2019 Öğretim yılı Pedagojik formasyon sonuçları öğren için bu sayfamızı takip ediniz. ÖSYM formasyon sonuçları saatler içerisinde açıklanacak ÖSYM 2013 pedagojik formasyon sonuçları yani geçtiğimiz günlerde yapılan pedagojik formasyon tercih sonuçları açıklandığında sitemizde aktif link yer alacaktır.

formasyon sonuçları

Pedagojik Formasyon Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak : 2013 pedagojik formasyon yerleştirme sonuçları gün içerisinde belli olacak. ÖSYM’den gelen haberlere göre formasyon sonuçları belli olmuş durumda, en kısa sürede resmi site kanalıyla yayınlanacak ve formasyon sonuçları bu sayfada da aynı zamanda yer alacaktır.

6 Aralık’ta son bulan tercihlerin sonuçları bu hafta büyük ihtimalle açıklanacaktır. Son zamanlardaki tüm tercih ve sonuç işlemlerinde olduğu gibi tercih sonuçları adaylara posta ile gönderilmeyecek, sonuçlar ÖSYM’nin sitesinden ilan edilecektir. ÖSYM sonuçları adayın kazandığı üniversiteye de elektronik ortamda gönderecektir. Bu gönderi tamamlandıktan sonra adaylar sonuçlarının açıklanmasını takiben beş gün içinde kayıtlarını yaptıracaklardır. Kayıt yaptırmak isteyenler ÖSYM’ye değil, kazandıkları üniversiteye başvuracaklardır.

Pedagojik formasyon sonuçları için Tıklayın bugün açıklanacak, açıklandığında bu link aktif hale gelecek

Formasyon Alanlar Ağustosta Atanabilecek

Bu yıl formasyon alan adaylar KPSS’ye girerek yeterli puanı aldıkları taktirde atama tercihinde bulunabilecek. Pedagojik formasyon sonuçları gereği formasyon programları üniversiteler tarafından ağustos ayına yetişecek şekilde düzenlenecek.

Verilecek pedagojik formasyonlarda 80 üniversitede 34 alanda toplamda yirmi bin öğrenciye eğitim verilecek. Kontenjanlar ise şu şekilde:

Türk dili ve edebiyatı                   2 bin 590

Matematik                                            2 bin 370

Din kültürü ve ahlak bilgisi    2 bin 240

İmam Hatip  Lisesi Meslek dersleri     1880

İngilizce                                           1860

Tarih                                                    1790

Fizik                                                     1010

Kimya                                                 900

Coğrafya                                           900

Biyoloji                                               890

Teknoloji tasarım                     260

Arapça                                              260

Psikoloji                                         200

Rusça                                              90

Fransızca                                      80

Bunun dışında sanat ve tasarımla denizciliğe 140’ar, elektrik-elektronik teknolojisi ve bilişim teknolojilerine 100’er, tarım teknolojileri 90, sanat tarihi 80kişilik kontenjan ayrıldı.

50 kişi ile gazetecilik ve 40’ar kontenjanla, raylı sistemler, adalet, biyomedikal cihaz teknolojileri, gemi yapımı, radyo-televizyon, halkla İlişkiler ve organizasyon hizmetleri ve harita-tapu-kadastro alanları ise en az kontenjan ayrılan bölümler arasında.

Kayıt için gereken belgeler

Kayıt için istenen belgeler ise şunlar:

Dilekçe,

Onaylı mezuniyet belgesi,

Transkript,

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

2 fotoğraf,

Öğrenim ücretinin ilk taksitine ait banka makbuzu

Programdan alınacak ücret en  fazla 2 bin 54 lira olacak

2013 Pedagojik Formasyon Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

6 yorum

  1. bu yavşamıs site sahipleride bu gün açıklanıyor linkini koymuşlar giriyoz giriyoz yok bişey. adam olun kardeşim zaten burnumuzdan soluyoz ne milletle oynuyonuz. beklentimizi suistimal ediyorsunuz

  2. Arkadaşlar ÖSYM’yi aradınız mı dün aradığımda belli değil diyorlardı bugün aradım kısa bir süre açıklanacak dediler, bugün mü diye ısrarla sordum ancak bayan kısa bir süre sonra dedi. Bugün açıklanacağı anlamı çıkar mı bu ifadeden sizce ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.