2013 Kasım Ayı Öğretmen Atama Sonuçları

2013 Öğretmen Atama Sonuçları

MEB öğretmen atama sonuçları, öğretmen atama sonuçları 2013, 750 Öğretmen ataması sonuçları ne zaman açıklanacak, sonuçlar bu geceye kadar açıklanması bekleniyor.

MEB, 96 branştan 750 kişilik  öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Atamanın gerçekleştirileceği tarih; 27-28 Kasım… Başvuruların kabul edilme süreci sona erdi, sonuçlar bu geceye kadar açıklanacak.

Bakanlık; ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama biçimiyle ve milli sporcuların ataması dahilinde 96 branştan 750 kişilik öğretmen ataması gerçekleştirecek. Alınan tercihler doğrultusunda 27-28 Kasım 2013’de atamalar sonuçlandırılacak. Bugün başvuru süreci başladı. Başvuruların son günü ise 26 Kasım’dır. Başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda yapılacaktır. Başvuruda bulunacak adaylar elektronik başvuru formunu doldurmaları suretiyle başvuru yapmış olurlar.

750 Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı

öğretmen atamaları 2014

Sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri, fen ve teknoloji,fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) gibi branşlara başvuru yapacak kişiler, KPSSP121 puan türünden en az taban puan elde etmiş olmaları şarttır. Saydığımız branşlar haricindeki bölümlere başvuracak kişiler KPSSP10 puan türünden en az taban puan elde etmiş olmaları gerekir. Tercih kontenjanı 25 kurumla sınırlıdır. Tercihler, aynı il yada ayrı illerdeki eğitim kurumları içinden arzu edilen sıralamalarda yapılabilir. Verilen başvurular ilçe veya il milli eğitim müdürlüğü tarafından onaylanmadığı sürece kişiler tercihlerini değiştirebilecekler. Bu gerçekleştirilecek atamada en çok öğretmen ihtiyacı olan branşlar şunlardır; İlköğretim matematik, Türkçe, fen bilimleri, fen ve teknoloji, sınıf öğretmenliği ve İngilizce…

2013 Kasım Ayı 750 Öğretmen Atama Sonuçları İçin Tıklayın

27 ve 28 Kasım’da gerçekleştirilecek atamada yerleştirilen adaylar hemen ertesi günü yani 29 Kasım 2013’de vazife başına geçebilecek.

Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandığı An Bu Sayfada Aktif Halde Link Olacaktır.

Öğretmen Atama Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.