2013 ALES Sonuçları Pedagojik Formasyon’a Yetişir mi

2013 ALES sınav sonuçları pedagojik formasyın başvurularında kullanılacak, peki ALES sonuçları Pedagojik formasyon başvuru tarihine yetişecek mi ?

Pedagojik formasyon programların en geç Aralık 2013 tarihinde başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde son bulacağı duyuruldu.

aleseokul

YÖK’ün yaptığı duyurulara göre 2013-2014 öğretim yılından itibaren pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarına başvurmak için akademik ortalamanın yanında ALES sonuçlarının da önemli olduğu vurgulandı.

ALES sonbahar 2013 başvuruları sona erdi. Umarız bu programa katılmak isteyen her aday bu bilgiyi dikkate alıp ALES ‘ e başvurmuşlardır.

Programla ilgili çalışmaların hızla devam ettiği bildirilen açıklamada;

“En geç Aralık 2013’te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde programların son bulması ayarlanacaktır. Kurulumuzda bu programla ilgili çalışmalar devam etmekte, akademik ortalama ve ALES sonuçlarının katkı oranları ve başvuracak adaylarda aranacak minimum akademik ortalama sınırı belirlenmek üzeredir. Programla ilgili ayrıntılı bilgiler önümüzdeki günlerde YÖK ve ÖSYM web sayfalarında duyurulacaktır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.