2013 Alan Değiştirme Başvurusu MEB Öğretmenler

MEB Alan Değiştirme Başvuruları başladı, Öğretmenlerin Alan Değişikliği Başvuruları gün içerisinde alınmaya başlanacak.

Öğretmenlerin Alan Değişikliği Başvuruları 16 Aralık 2013 Pazartesi günü başlıyor. Öğretmenlerin Alan Değişikliği kılavuzu 2013, MEB Öğretmen alan değiştirme başvuruları ve alan değişikliği kılavuzu detayları bu yazımızda.

Milli Eğitim Bakanlığı, alanlarında değişikliğe gidecek öğretmenlerin müracaatlarını 16-20 Aralık tarihleri arasında kabul edecek. Öğretmenlerin 2013 yılı alan değişikliği duyurusu MEB insan kaynakları genel müdürlüğü tarafından duyuruldu.

Bakanlığın bildirileri kapsamında, birimlerine ait eğitim kurumlarında vazifede bulunan öğretmenlerin 2013 senesi alan değişikliği işlemleri Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 44. maddesi hükümlerine bağlı olarak yapılacaktır.

2013-Alan-değişikliği-ne-zaman-yapılacak-370x270

Alan değişikliğine, öğretmenlikte adaylıkları kaldırılmış olma şartıyla Talim ve Terbiye Kurulunun 80 sayılı kararı kapsamında; mezun olduğu bölüm haricinde başka bir bölümden öğretmen olmuş, eğitimleri birden çok bölümü kapsayan, öğretmenlik yaptığı branş haricinde bir bölümden eğitim almış, 2012 yılında il içi ve iller arasında alan değişikliği kapsamında yer değişikliğine tabii olanlar daha evvelki bölümlerine geçiş için müracaat edebilecek.

MEB Alan Değişikliği Duyurusu İçin Tıklayın

MEB Alan Değişikliği Başvurusu İçin Tıklayın

Sınıf öğretmeni kapsamında hizmet verirken, Zihin Engelliler Sınıfı öğretmenliğine ve başka bölümlerde hizmet verirken Teknoloji ve Tasarım bölüme geçiş yapanlardan, yapılan hizmet içi eğitim programlarını başarıyla bitirenler de alan değişikliğine müracaat edebilecek.

16-20 Aralık tarihinde müracaatlar kabul edilecek olup 24-25 Aralık tarihinde ise atalar gerçekleştirilecektir.

16 Aralık 2013 Alan Değişikliği Başvuruları Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.