2014 2015 KYK Burs Sonuçları Sorgulama

KYK Başbakanlık Bursu Sonuçları KYK Burs Sonuçları Aralık 2013 KYK Burs sonuçları açıklanacak KYK burs sonucu bu sayfadan öğrenebilirsiniz. 2013 2013 online TC No ile KYK burs sonuçları, KYK sonuçları sorgulama sistemi bu hafta açılacak ve öğrenciler KYK burs sonuçları öğreneceklerdir. Burs sonuçları sisteme yükleniyor, çok kısa bir süre içinde kyk.gov.tr burs sonuçları alttaki linkte kyk burs sorgulama sayesinde burs sonuçları öğrenebileceksiniz.

Yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği bu yıl başvuruda bulundukları burs ve kredi sonuçları 3-15 Aralık tarihleri arasında KYK’nın resmi web adresinden ilgililere duyurulacaktır.

kyk burs sonuçları

Üniversitelere yerleşen öğrencilerin bu seferde gözleri burs ve kredi sonuçlarına çevrildi. Bu yıl üniversitelere yerleşen öğrencilerin pek çoğunun umudunu bağladığı burs ve kredilerin sonuçlarının açıklanması dört gözle bekleniyor. Geçen ay başvurularının yapıldığı burs ve kredi başvurularının sonuçları Aralık ayının ilk haftası kamuoyuna duyurulacaktır. Sonuçlar KYK’nın resmi web sitesinden duyurulacaktır. Bu burs sonuçları duyurulmasının ardından kredi ve burs almaya hak kazanmış kişilerin ilk ödemesi 7 Ocak 2014 tarihinde yapılacaktır.

Alınan bilgiler kapsamında Kyk Burs ve Kredi Sonuçları Aralık ayı içerisinde kamuoyuna duyuracaktır. Bu bilgilerin açıklanması dahilinde hemen sitemizden detaylara erişebilirsiniz.

Başbakanlık bursuna müracaat etmek isteyenlerin ne yapması gerekir? Bu yıl ödenecek burs miktarı nedir? Kimler başbakanlık bursuna başvuruda bulunabilir? İşte yanıtları;

TC Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu kapsamında verilen Yükseköğretim Bursuna Açıköğretim Fakültesi beraberinde bütün üniversitelerde eğitim alan öğrenciler müracaat edebilir.
Bu bursa Ekim ayının son haftası ile Kasım ayının başında müracaat edilmektedir. Kişiler Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Bölge ya da Yurt Müdürlükleri’nden başvuru formuna ulaşabilmektedir.
Burs miktarına ise 2013 yılı için % 8 artış gerçekleştirildi. Bu demek oluyor ki 1 Ocak 2013′ten itibaren üniversite öğrencileri aylık 280 lira ödeme alacaktır. Buna ek olarak her ay 200 lira yiyecek yardımı yapılacaktır. Bu bağlamda öğrenciye yapılan yardım 480 lira olacaktır.
Bu rakam Yüksek lisans öğrencileri için 560 liraya, doktora öğrencisi için ise 840 liraya olacaktır.

Başbakanlık Burs Merkeziyle iletişime geçmek isteyenler için adres şudur; Karanfil Sokak No 67 Bakanlıklar / ANKARA Telefon :0312 424 09 47  E-mail :sydtfburs@basbakanlik.gov.tr burs@basbakanlik.gov.tr

KYK Burs sonuçları hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.