2013-2 KPSS Memurluk Tercihleri Ne Zaman Bitiyor

2013/2 KPSS tercihleri ne zaman sona erecek, 18 Kasım’da başlayan KPSS tercih işlemleri ne zaman bitecek, son gün ne zaman, işte ayrıntılar:

ÖSYM, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla tercihleri kabul etmeye 18 Kasım’da başladı. Bu tercih süresi 27 Kasım‘da nihayete erecek.

kpss tercihleri ne zaman bitecek

ÖSYM, ” Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri kapsamında bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme istemiyle adaylardan tercih kabul edecek. Bunun için düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-2013/2) Tercih Kılavuzu’nda ortaöğretim, ön lisans ve lisans kademeleri farklı olacak şekilde yapılması gereken kadro ve pozisyonlar bulunuyor. Kılavuz, bugün  ÖSYM’nin “http://www.osym.gov.tr” internet adresinden ilgililerine duyuruldu.

2013 2 KPSS tercih süresine zaman bitiyor, KPSS tercihleri son gün ne zaman Kasım 2013

Kişilerin kılavuzda bulunan kadro ve pozisyonları tercih etmesi için öncelikle, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012’de gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarından herhangi birine girmiş ve gerekli puanı elde etmiş olması şartı vardır. Ayrıca yerleştirmede esas alınacak puan türleri eğitim seviyelerine göre şunlardır; ortaöğretim mezunları KPSSP94’ten, ön lisans mezunları KPSSP93’ten ve lisans mezunları ise KPSSP3’ten tercih yapabilirler.

Kişiler, kılavuzda anlatılan kaideler kapsamında, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresine TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek tercihlerini bildirebilirler. Son tercih günü 27 kasım 2013’tür. Ayrıca tercihler yalnız internetten kabul edilecek. Posta ile ya da bizzat getirililen başvurular kabul edilmeyecek. Tercih sürelerin son gününde de bir oynama yapılmayacak.

Şu tavsiyeyi yapmak isteriz ki; KPSS-2013/2 Tercih Kılavuzu kapsamında gerçekleştirilecek yerleştirmeye başvuran adaylar kılavuzu özenle incelesinler.

Ortaöğretim Önlisans Lisans 2013/2 KPSS Tercihleri Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.