20 İlde Büyük Yeniliğe İmza Atıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’den 20 ilde büyük bir yeniliğe imza attıkları haberi geldi. Ülke genelinde 20 ilde tam günlü eğitim sistemi uygulanmaya başlandı. Ayrıca diğer 61 ilde de 2019-2020 eğitim öğretim yılında bu uygulamayı hayata geçirilmesi planlanıyor.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tam gün eğitim ile ilgili açıklamaları dikkate alınarak bu uygulamaya geçtiklerini dile getiren Tekin, tam gün eğitimde öğrenci başarısının daha verimli olacağını ve  derslik başına öğrenci sayısının da bu sayede azalacağı bilgisini de ekledi.

Yusuf Tekin, “Ülke genelinde 20 ilde, tam gün eğitimi sistemine geçtik. Diğer 61 ilde de 2019-2020 eğitim öğretim yılında tam gün eğitime geçmeyi planlıyoruz. Bu konuda gereksinim duyulan derslik sayısıyla alakalı meseleleri bakanlıklarla konuştuk. 2018 yılı bütçesine, bu gereksinimin karşılanması için kaynak tahsis edildi. Ayrıca Maliye Bakanlığı, ek kaynaklar oluşturmak için farklı bir proje için çabalıyor. Tüm bunlar gerçekleştiğinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında tüm ülkede tam günlü eğitime geçeceğiz.” dedi.

Tekin, tam gün eğitime ülke genelinde geçebilmek için 60 bin dersliğe gereksinim duyduklarını ve öğretmen ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Bunun için bu sene 20 bin öğretmen ataması yapacaklarını da anlattı. Tüm bu çalışmalar için gerekli kaynağın 2018 yılı bütçesine dahil edildiğini de ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.