15 Temmuz Şehit ve Gazilerimize Mektup Örneği

Aşağıda 15 temmuz şehit ve gazilerimize mektup örneği kısaca olarak ele alacağız.

Ey şehit!

Yara yara açılan ve vara vara gidilen bir yol açtın. Bu yolun farkına vardığımızda işin künhüne varmış olacağız. Biz ki vatana karşı boynu kıldan ince olanlarız. Kalın kafalara, kalın cüzdanlara ve kalın enselere her zaman karşı çıktık. Bunların ülkemizde tahakküm oluşturmasına da karşı çıktık. Şehadet yolunun bunlar gibi ağır taşlarla döşeli olması bizi korkutmadı.

Ey şehit!

Sen, sen diye seni anlamak mümkün değil. Her şey desem bir şey belki eksik kalır. Şehit olmak için siper siper dolaşan, at üstünde sefer yapan askerleri bile imrendiren bir şehadet yürüyüşüyle aramızdan ayrılıp ebedi yerine gittin. Gidiş o gidiş ki bir şehadet gidişi oldu. İmrendik ve yürümeye devam etmek istedik

Ey şehit!

Sen bize o kutlu yolu hatırlattın. Sen bize bir vatan emanet ederek çağrıda bulundun. Bu çağrıyı devam ettirmek geriye kalan neslin bir vazifesi olmuştur. Vatan, millet, din deyince harekete geçmemek hainliktir. İhanet mi şehadet mi diye tercih mi yapacağız? Bu bir tercih konusu olabilir mi?

Şehadet tek emelimiz ve amelimiz olabilir. Şehadet uykularımızı kaçırabilir. Şehadet hasretle yolunu gözlediğimiz bir sevgili gibidir.

Ey şehit!

Sana teşekkür ederken bize bunu hatırlattığın için de sana minnettarız. 15 Temmuz demek şehadet yolu demektir!

15 Temmuz Şehit ve Gazilerimize Mektup Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.