Yerlere Çöp Atılmaması İçin Ne Yapmalıyız

Yerlere Çöp Atılmaması İçin Ne Yapmalıyız
  • 27.04.2016

 

 

Çevremiz bizim sürekli yaşadığımız yerdir. Evimiz, sokağımız, okulumuz hatta gezdiğimiz caddeler bile bizim yaşadığımız alanlardır bu nedenle de bu alanları temiz tutmak ve korumak bizim görevimizdir aksi takdirde bu yerlerin pis ve bakımsız olması yine biz insanların zararına olacaktır.

Günümüzde yerlere çöp atmak yaşadığımız alanları pisleten ve bakımsız hale getiren ve bu yerlere zarar veren oldukça büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu nedenle de yerlere çöp atmamalı ve ve bu konuda elimizden geldiğinde önlemler almalıyız böylece yaşadığımız alanları da korumuş ve temiz tutmuş oluruz.

Peki yerlere çöp atılması için ne yapmalıyız?

  • Öncelikle insanları yerlere çöp atmasını engellemek için insanları bu konuda bilgilendirilmeli ve insanların çevreye olan duyarlılıklarını geliştirmeye çalışılmalıdır.
  • Temiz çevre sağlıklı insanlar demektir. Bu nedenle de sık sık her noktada çöp kutuları bulundurulmalı ayrıca bu çöp kutuları ayrışımlı olma özelliği taşımaktadır.
  • Çevreye koyulan geri dönüşüm kutuları insanların sürekli erişebilecekleri alanlarda olmalıdır. Böylece pet şişe, pil ve cam gibi doğada uzun süre kaybolmayan ve geri dönüşüme gitmesi gereken maddeler de doğaya atılmamış olacaktır.
  • Caddelerde yürürken insanlar çöplerini mutlaka çöp kutularına atmalıdır ve hatta gerekirse yere çöp atanları gördüklerinde uyarı yapmalıdırlar.
  • Yere çöp atan insanlar için caydırıcı oranda para cezası konmalıdır ve bu ceza uygulanmalıdır.

Yerlere Çöp Atılmaması İçin Neler Yapmalıyız Konulu Yazımız Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ