Bu Vatana Canını Feda Eden Şehitlerimiz İçin Neler Yapabiliriz

Bu Vatana Canını Feda Eden Şehitlerimiz İçin Neler Yapabiliriz
  • 13.12.2016

 

 

Her insanın doğduğu, büyüdüğü ve özelliklerini taşıdığı bir vatanı vardır. Vatan deyince, akan sular durur. Her insan vatan kavramının bu dünyada ne kadar önemli bir kavram olduğunu yürekten hisseder. Kimi zaman uğruna kendimizi hiçe sayar, bu vatan için canımızdan olmayı göze alırız. Bu vatan üzerinde, bizlerin daha rahat bir nefes alabilmesi için kendisini siper edecek o kadar çok yiğit var ki. Eski zamanlardan bu zamana vatanımızın bugünlere gelebilmesi ve her neslin rahat bir nefes alabilmesi için birçok insanımız canını feda etmiştir. Vatanı uğruna canını feda eden insanlar ise adlarına şehit diyerek taçlandırılmıştır.

şehit ile ilgili görsel sonucu

Günümüzde de yaşanan terör olayları sebebiyle her geçen gün şehit haberlerini almaktayız. Bir yandan içimiz parçalanırken, bir yandan onların yaptığı kahramanlıklar ile gururlanmaktayız. Her insan elbette ki vatanı için canını feda eden insanların kıymetini bilecektir. Fakat bu konuda insanların yeteri kadar hassas davranmaları çok önemlidir. Bir insan için bu hayattaki en önemli kavramın yaşamak olduğunu düşünürsek, vatanı uğruna canını feda eden şehitlerimizin hiç de kolay bir şey yapmadıklarını hissedebiliriz.

Üzerinde yaşadığımız bu topraklarda milyonlarca şehidimizin kanı bulunmaktadır. Bu kanı her zaman bayrağımız ile dalgalandırmak ve her nefesimizde onların varlığını kalpten hissetmek onlar için en önemli hediyedir. Şehit ailelerine yardım etmek ve onların dertlerini kendimize dert etmek ise her bir vatandaşın en önemli görevlerinden bir tanesi olmalıdır.

Bu Vatana Canını Feda Eden Şehitlerimiz İçin Neler Yapabiliriz Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ